Wniosek o refundację środków pomocniczych
Wniosek o refundację środków pomocniczych
Ziaja Ibument, żel (0,05g+0,03g)/g, 50 g
Ziaja Ibument, żel (0,05g+0,03g)/g, 50 g

Ziaja Ibument, żel (0,05g+0,03g)/g, 50 g

IBUMENT to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierający ibuprofen i lewomentol. Jego skuteczne połączenie umożliwia łagodzenie stanu zapalnego, redukcję bólu i obrzęku w miejscu zmienionym chorobowo. Po zastosowaniu żelu na skórę, szybko odczujesz uśmierzenie bólu, które utrzymuje się przez kilka godzin. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką leku i skonsultuj się z lekarzem, szczególnie jeśli masz alergie lub inne schorzenia skórne.

10,05 zł
Brutto

Dostępne opcje wysyłki dla tego produktu

Kurier DPD
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Jeżeli nie podano inaczej, środki farmaceutyczne należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, tj. od 15 do 25 st.C.
 

Ziaja Ibument, żel (0,05g+0,03g)/g, 50 g - opis produktu

IBUMENT to lek o miejscowym działaniu, który zawiera ibuprofen i lewomentol. Dzięki temu połączeniu substancji, żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, redukując stan zapalny i łagodząc ból w miejscu zmienionym chorobowo.

Ibument jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierającym substancje czynne ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i lewomentol (30 mg w 1 g żelu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk. Lewomentol działa miejscowo znieczulająco, powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje, że po naniesieniu na skórę żelu następuje bardzo szybkie uśmierzenie bólu, utrzymujące się przez kilka godzin.

Ibument bez zalecenia lekarza może być stosowany w leczeniu:

  • bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych. Tylko po konsultacji z lekarzem może być stosowany również w leczeniu:
  • bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi;
  • bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Ibument:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, lewomentol, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
  • u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem stosowania Ibument należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

  • jeśli u pacjenta występuje choroba nerek,
  • jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje kwas acetylosalicylowy lub inne leki,
  • jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa.

Żel nie powinien być stosowany na błony śluzowe, na uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę, na okolice oczu.

Przerwać stosowanie leku, jeśli wystąpi pokrzywka i poradzić się lekarza.

Dzieci i młodzież

  • Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Lek Ibument a inne leki

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Stosowanie leku jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może nasilić częstość występowania działań niepożądanych, charakterystycznych dla tej grupy leków.

Ciąża i karmienie piersią

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w ciąży ze względu na możliwość opóźnienia wystąpienia spontanicznej akcji porodowej i wydłużenia czasu trwania porodu. Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w czasie karmienia piersią. Ryzyko działań niepożądanych oraz przenikania do mleka ludzkiego są niskie.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Lek Ibument nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek Ibument zawiera glikol propylenowy. Lek może powodować podrażnienie skóry.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia leku. Należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej, niż co 4 godziny.
  • Po użyciu żelu należy umyć ręce, chyba że są one miejscem leczonym.
  • Miejsc nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami, takimi jak bandaże czy plastry.
  • Maksymalny czas trwania leczenia to dwa tygodnie. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
  • Stosowanie u dzieci: Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 ºC. Okres ważności po pierwszym otwarciu: 18 miesięcy. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Składniki

  • Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i lewomentol.1 gram żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg lewomentolu.
  • Pozostałe składniki to: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy, diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona
Postać
żel
Aplikacja
na skórę
Podawanie
Naskórnie
Wydawanie
OTC
Typ produktu
Lek
Działanie
Miejscowe
3399661
21470
5901887038016

Centrala firmy Ziaja zatrudnia obecnie ponad 555 pracowników w biurach, zakładach produkcyjnych, magazynach i logistyce. Sprzedaż detaliczną i dystrybucję w Polsce tworzy sieć 14 Oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju, które przy pomocy 74 Przedstawicieli, oraz ok. 200 pracowników Oddziałów dbają o obsługę i tworzenie dobrych relacji z Klientami. Sieć sklepów Ziaja dla Ciebie to kolejne 390 osób, co daje łączną ilość około 1220 pracowników działających na rzecz marki Ziaja w Polsce.

Pierwszym produktem firmy Ziaja był naturalny krem oliwkowy sprzedawany z powodzeniem do dziś. Obecnie oferta obejmuje około1000 pozycji preparatów przyjaznych dla skóry i środowiska, nietestowanych na zwierzętach, w których do niezbędnego minimum ograniczono zawartość konserwantów. W 2015 roku na rynek trafiło ponad 66 milionów sztuk produktów firmy Ziaja.

Eksport- jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów firmy. Obecnie dystrybucja w samej Europie to 30 Państw m.in. w Austria, Czechy, Dania, Finlandia, Irlandia, Szwecja, Ukraina. Marka Ziaja poza granicami kraju dostępna jest w dużych sieciach handlowych jak również w licznych lokalnych sieciach drogeryjnych, aptecznych i niezależnych aptekach.

Brak opinii

Rekomendowane produkty

Produkt dodany do listy ulubionych