Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych
Apap Extra - szybka ulga dla bólu i gorączki. Działanie synergiczne paracetamolu i kofeiny skutecznie łagodzi różnego rodzaju bóle, w tym migrenę i nerwobóle. Przyjmuj 1-2 tabletki co 4-6 godzin, nie przekraczając 8 tabletek na dobę.
Apap Extra - mocny sojusznik w walce z bólem i gorączką. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a kofeina wzmacnia jego efekt. Skuteczne łagodzenie bólu głowy, mięśni, zębów i inne dolegliwości staje się łatwe dzięki tym tabletkom.
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrena), mięśni, zębów,nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Składniki
Substancjami czynnymi leku są:
- paracetamol 500 mg
- kofeina 65 mg
Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
Sposób użycia
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zazwyczaj stosowana dawka leku to :
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrena), mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
- Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Zaburzenia rytmu serca.
- Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
- Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
- Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Ostrzeżenia
- Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
- Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
- Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.
- W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
- Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Dzieci:
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
- Marka
- USP Zdrowie
- Podawanie
- Doustnie
- Typ produktu
- Lek
- Indeks
- 3000942
- EAN
- 5909991107123
Ile kosztuje Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych?
- 10,07 zł