Efferalgan 150mg, dla dzieci od 24 miesięcy do 3 lat, 10 czopków
Efferalgan, czopek doodbytniczy zawierający 150 mg paracetamolu, to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym przeznaczony do leczenia bólu i gorączki u dzieci od 2 lat. Składnikiem aktywnym czopków Efferalgan jest paracetamol, który cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa wśród substancji przeciwbólowych i przeciwgorączkowych
Efferalgan czopki doodbytnicze jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazany do stosowania w gorączce, leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia oraz bólów różnego pochodzenia.
Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum)
1 czopek zawiera 150 mg paracetamolu
Substancje pomocnicze: pólsyntetyczne glicerydy.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci o masie ciała od 10 do 15 kg: doodbytniczo, jednorazowo 1 czopek. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.
- Okres stosowania czopków powinien być możliwie krótki.
- Regularne stosowanie leku pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki. U dzieci należy zachować równe 6-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami zarówno w dzień, jak i w nocy.
- Bez konsultacji z lekarzem nie stosować tego leku dłużej niż 3 dni.
- U dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g/dobę – uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.
- U pacjentów w podeszłym wieku zazwyczaj nie ma konieczności modyfikacji dawki.
- U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby dawkę i częstość stosowania należy skonsultować z lekarzem.
- U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek minimalny odstęp pomiędzy dawkami powinien być ustalony na podstawie wartości klirensu kreatyniny.
- U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, u dorosłych o masie ciała poniżej niż 50 kg, z przewlekłą lub wyrównaną czynną choroba wątroby, łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby, zespół Gilberta, przewlekłą chorobą alkoholową, długotrwałym niedożywieniem, odwodnieniem, należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Efferalgan:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub chlorowodorek propacetamolu, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub czynna nieskutecznie leczona choroba wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,
- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną,
- u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawieniu z odbytu.
Ostrzeżenia
Zawiera paracetamol, aby uniknąć przedawkowania, należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki (w tym na receptę i bez) nie zawierają paracetamolu. istnieje ryzyko miejscowego podrażnienia, którego częstość i nasilenie wzrasta z czasem leczenia, częstością stosowania i dawką leku. Podczas stosowania u dziecka dawki 60 mg/kg masy ciała/dobę można rozważyć podawanie innych leków przeciwgorączkowych jedynie w przypadku niewystarczającego działania. Nie stosować u dzieci z biegunką. Nie stosować dawek większych niż zalecane (ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby), paracetamol może powodować ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, które mogą być śmiertelne. W przypadku wysypki skórnej lub jakiegokolwiek innego objawu nadwrażliwości należy zaprzestać stosowania. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu i nie zażywać leków zawierających alkohol (ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby, szczególnie u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol). Zachować ostrożność w: niewydolności wątroby (zespół Gilberta), ciężkiej niewydolności nerek, chorobie alkoholowej, przy nadmiernym spożywaniu napojów alkoholowych (3 lub więcej dziennie), odwodnieniu, anoreksji, bulimii lub kacheksji, hipowolemii, u pacjentów długotrwale niedożywionych, z małymi rezerwami glutationu w wątrobie (z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażonych wirusem HIV, głodzonych lub wyniszczonych, z posocznicą).
Przechowywanie
Przechowuj w temperaturze poniżej 30⁰C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosuj leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
- Marka
- MagnaPharm Poland
- Działanie
- Wewnętrzne
- Podawanie
- Doodbytniczo
- Wydawanie
- OTC
- Typ produktu
- Lek
- Indeks
- 3168702
- EAN
- 5909990142019
Ile kosztuje Efferalgan 150mg, dla dzieci od 24 miesięcy do 3 lat, 10 czopków?
- 14,50 zł