Wniosek o refundację środków pomocniczych
Wniosek o refundację środków pomocniczych
Dermokosmetyki, czyli coś dla skóry.

Skóra posiada swój własny mikrobiom, dzięki któremu jest odporna na wiele zagrożeń docierających do niej z otoczenia. Skóra może powiedzieć bardzo dużo o tym co się dzieje pod grubą warstwą komórek. Odczytujemy z niej wiek, choroby, skłonności genetyczne i wiele innych czynników, z którymi spotykami się każdego dnia.

Możemy zrobić bardzo dużo dla naszej skóry, aby nie tylko wyglądała dobrze, ale była zdrowa i gotowa na wszystkie trudości, z którymi zmierzy się w przyszłości.

Dlaczego dermokosmetyki?

Dermokosmetyki są produkowane przez firmy, skupiające się na tym, aby były one sterylne, posiadały idealną ilość i stężenie składników aktywnych oraz nie zawierały sztucznych barwników czy zapachów, które mogłyby uczulać skórę. Codziennie są wykonywane badania na dermokosmetykach, które potwierdzają ich skuteczność w pielęgnacji różnych rodzajów skóry. Ich wysoka jakość potwierdzona jest przez dermatologów, którzy jak nikt inny potrafią dbać i leczyć skórę.

Dermokosmetyki, to pojęcie, które zostało stworzone, aby wyróżnić kosmetyki stworzone z myślą o skórze, która potrzebuje wyjątkowego traktowania, ale też takiej, która chce czuć się jak najdłużej młoda i pielęgnowana najlepszymi składnikami. Każda skóra jest wyjątkowa, dlatego dermokosmetyki skupiają się na jej potrzebach bardzo indywidualnie i pielęgnują ją w jak najlepszy sposób.

Jaką skórą jesteś ?

Dla każdej skóry znajdziemy kuracje spośród różnych marek, której potrzebuje. Skóra atopowa, wrażliwa, z zaczerwienieniem czy z trądzikiem wymaga innych potrzeb. Pierwszym krokiem do prawidłowej pielęgnacji jest rozpoznanie rodzaju skóry. Jest to bardzo ważne, ponieważ produkty niedostosowane do skóry mogą powodować irytację czy trądzik.

Skóra atopowa

Z rumieniem, świąd, wysypka o nieregularnym kształcie.

Niezwykle istotne dla skóry atopowej jest odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie, aby odbudować wartę lipidową, która jest zubożona. Należy zwrócić uwagę, aby nie przesuszać skóry i stosować produkty przeznaczone do skóry atopowej.

Skóra trądzikowa

Z zaskórniakami, grudkami, błyszcząca, tłusta.

Sebum, które produkuje skóra w nadmiernej ilości i powoduje zatykanie ujścia gruczołów co powoduje namnażanie się bakterii.

Oczyszczanie z martwego naskórka jest wyjątkowo ważne przy skórze trądzikowej. Nie należy zapominać o odpowiednim nawilżeniu i redukcji sebum preparatami, które nie zawierają alkoholu. Alkohol jest dużym wrogiem skóry trądzikowej, ponieważ prowadzi do podrażnień, a w rezultacie do powstawania stanu zapalnego.

Skóra naczynkowa

Z widocznymi naczyniami krwionośnymi, cienka, bardzo wrażliwa, piekąca.

Skóra naczynkowa wymaga specjalnie przygotowanej dla niej pielęgnacji. Mycie skóry naczynkowej musi być bardzo delikatne i zróżnicowane w zależności od pory roku - zimą kremy ochronne na mróz, latem kremy z ochroną przeciwsłoneczna.

Skóra dojrzała

Z zmarszczami, mniejszą zawartością wody, wiotka.

Skóra dojrzała może być jednocześnie skórą trądzikową, naczynkową czy wrażliwą. Przed rozpoczęciem pielęgnacji przeciwstarzeniowej nie zapominajmy o jej podstawowych potrzebach. Dermokosmetyki stworzone dla skóry dojrzałej posiadają składniki, które muszą być odpowiednio małe, aby przedostać się przez warstwę rogową skóry. W tym przypadku przed dermatologami stoi największe wyzwanie, a rezultaty wymagają wielu testów i badań.

Skóra dziecka

Bardzo delikatna, cienka i wrażliwa.

Dermokosmetyki dla dzieci i niemowląt są testowane pod kątem alergii, podrażnień i bezpieczeństwa. Mikrobiom dziecka kształtuje się do 2 roku życia, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać skórę odpowiednimi preparatami. Należy pamiętać, że skóra dziecka może być również atopowa i wymagać bardziej dokładnej troski.

Skóra na słońcu

Z narażeniem na promienie słoneczne, czyli światło UV.

Ochrona przed światłem UVA powinna być stosowana przez cały rok, dlatego wiele dermokosmetyków na dzień zawiera filtry SPF wraz z komponentą ukierunkowaną dla konkretnej skóry. Najnowsze badania pokazały, że światło niebieskie od ekranów monitorów również uszkadza nasz naskórek, dlatego dzień w domu nie powinien być wymówką przed aplikowaniem filtra.

Skóra podrażniona

Po antybiotykoterapii lub starydoterapii.

Po glikokortykoterapii skóra może być cienka, mogą powstać rozstępy, a w skrajnych przypadkach nawet zanik skóry. Pielęgnacja dermokosmetykami miejsc wystawionych na działanie maści, zmniejsza działania niepożądane - odbudowuje mikrobiom skóry i przywraca zdrowy wygląd.

Skóra sucha

Z pęknięciami, uczuciem sciągania.

Odpowiednie nawilżenie przy skórze suchej to podstawa. Należy unikać składników przesuszających. Dermokosmetyki przeznaczone do skóry atopowej będą również odpowiednie do skóry suchej.

Skóra głowy

Z łupieżem, wypadaniem włosów, łuszczycą lub przetłuszczaniem.

Skóra głowy posiada bardzo dużo gruczołów potowych, oraz łojowych. Przy naostrzonych problemach skóry głowy konieczna może okazać się wizyta u dermatologa. W aptekach może znaleźc firmy, które specjalizują się w pielęgnacji problematycznej skóry głowy. Szeroki wybór marek, od naturalnych dermokosmetyków opartych na surowcach roślinnych, po te z opatentowanymi składnikami aktywnymi, kończąc na wyjątkowo delikatnych preparatach.

Dermokosmetyki oprócz pielęgnacji skóry głowy wspomagają leczenie dermatologiczne.

Czy dermokosmetyki są dla każdej skóry?

Każda skóra ma inny mikrobiom, dzięki czemu jest wyjątkowa. Dermokosmetyki są tworzone z myślą o skórach alergicznych, ale nie gwarantują braku odczynu alergicznego. Do skóry trzeba podchodzić indywidulanie i obserwować jej reakcje na różne składniki.

Od czego zacząć przygodę z dermokosmetykami?

Na początek zastanówmy się jakim rodzajem skóry jesteśmy. Jeśli masz z tym problem, najlepiej zaczerpnij porady dermatologa lub kosmetologa.

Wybierając produkt zaobserwuj jak skóra reaguje i czy odpowiada jej dana pielęgnacja. Pamiętaj, aby nie użyć jednocześnie wielu produktów, ponieważ może wystąpić rekacja alergiczna.

Dermokosmetyki to nie wszystko

Skóra odzwierciedla jakie procesy zachodzą w naszym ciele. Hormony, jedzenie, czy nawet zmiana strefy klimatycznej może wpływać negatywnie na kondycje skóry. Niedobór minerałów oraz witamin może okazać się przyczyną wypadania włosów lub problematycznej skóry. Niacyna, cynk, selen, biotyna czy żelazo to mikroelementy potrzebne do zdrowego wyglądu skóry.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Produkt dodany do listy ulubionych